Офіційне відкриття дитсадка - Офіційний сайт (ясла-садок №1) «Ластів'ятко»

Минулої неділі у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради урочисто відкрили та освятили новий дитячий садок «Ластів’ятко». Він став 425-им в області та першим у селах міськради, котрий не увійшов у загальну мережу дошкільних навчальних закладів Івано-Франківська. Новобудову уже облюбували ластівки, які під її стріхою почали ліпити свої гнізда. Місцеві мешканці кажуть – це добрий знак. А сільський голова Михайло Назар зауважив, що це перший, але не останній дитсадок у Вовчинці.

Відкриття дитсадка стало довгожданою подією і перетворилось на свято для усього села. Привітати односельців з цієї нагоди прибула перший заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості, депутат обласної ради Галина Карп. В урочистостях також взяли участь голова обласної ради Олександр Сич, начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Лідія Сичовська, секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук, депутати міськради від цього округу, директор міського департаменту освіти і науки Ігор Смаль, перший заступник начальника міського управління капітального будівництва Володимир Ковальчук, сільські голови сіл Івано-Франківської міської ради та прилеглих сіл Тисменицького району.

Сільський голова Вовчинця зазначив, що дитсадок уже має свою історію. Рішення про його будівництво сільська рада ухвалила ще у 2007 році. Наступного року почали виготовлення проекту. До проектування підходили дуже зважено і намагалися врахувати все, щоб потім нічого не довелося переробляти. За словами М. Назара, новий дитсадок, розрахований на 160 місць, наразі не має аналогів в області. Тут є плавальний басейн, кожна група матиме окремі ігрові кімнати, роздягальні, спальні та санвузли, а також аварійні виходи. Влаштовані окремі входи до приміщень персоналу та вихователів. Є кабінет лікаря та кілька палат-ізоляторів. А влітку діти бавитимуться в унікальних ігрових павільйонах на дворі. Однак згадав М. Назар і про труднощі, які довелося долати, адже перед Зеленими святами у 2008 році місцеві активісти організували акцію непокори з вимогою відмінити рішення про будівництво дитсадка, а у 2013 році, через події в державі, ріст цін і роботу казначейства в ручному режимі, його будівництво довелося призупинити і змінити генерального підрядника.
«Ідея будівництва дитсадка не була передвиборчою чи політично заангажованою, – наголосив М. Назар. – Вона виникла тоді, коли я пізньою осінню і зимою вранці бачив на зупинці громадського транспорту закутаних діточок на руках у своїх батьків, які у тісній маршрутці ще мали подолати відстань до міського дитсадка, не розуміли, за що їм такі муки. Думки про цих дітей мене переслідували постійно. Ми почали будівництво. Було важко, але ми це зробили, і сьогодні ви бачите результат. Завдання перед колективом дитсадка стоять найвищі. Сподіваюся, що це перший, але не останній дитсадок у Вовчинці. У нас ще є плани на будівництво».
Сільський голова також подякував усім причетним до будівництва і відкриття дитсадка – керівництву міста та області, проектантам з фірми «ЮМІ», будівельникам підрядних організацій «ЛММ-Сервіс» та фірми «Злак», керівництву міського департаменту освіти, з яким вдалося погодити формат роботи дитсадка, що став першим у селах міськради, який не входитиме у загальну мережу ДНЗ Івано-Франківська.
«Сьогоднішнє свято об’єднує людей різної вікової категорії – від малої дитини до дідуся і бабусі, бо у кожної сім’ї чи по сусідству є діти, яких мама чи бабуся приведе до цього нового закладу і буде знати, що дитина тут під опікою, нагодована і навчена. І це дуже важливо для батьків, які будуть працювати для себе і для держави, знаючи, що їхня дитина у безпеці, – наголосила Г. Карп. – Це свято – результат шестирічної важкої, копіткої праці депутатського корпусу, обласної ради, людей, які працювали і працюють в Києві. Бажаю, щоб цей заклад був наповнений і переповнений дитячими голосами, а батьки тішилися з того, що їхні діти виховуються тут, у своєму селі».
Голова обласної ради О. Сич у своєму вітальному слові зазначив, що відкриття таких об’єктів навіть у часи стабільності й економічного достатку є рідкісними випадками. «В рідкісних випадках такі садки відкриваються у містах і вкрай рідко у селах. Це величезне свято. Це надовго. Думаю, що багато поколінь це будуть пам’ятати. Щиро зичу, аби всі діти почували себе тут затишно, були радісними і веселими. А коли будуть прибігати додому, щоб їхні очі іскрилися і вони питали, коли вже ранок, бо знову хочуть іти у садок. Бажаю, щоб вони росли добрими мешканцями села, Прикарпаття та України і добрими християнами».
Від імені міського голови Івано-Франківська та депутатського корпусу міськради громаду Вовчинця  з відкриттям дитсадка привітала секретар міської ради О. Савчук. Вона зазначила, що це хороша подія для села, і наголосила, що саме тут формуватимуться особистості. «Коли біля нас виростають діти, виховуються у дитсадку, ходять до церкви, переходять у школу, вони тут формуються як особистості. Хочеться побажати, щоб у цій великій, красивій, кольоровій будівлі нового дитсадка виростали мрійники, які будуть творити майбутнє вашого села, нашого міста і всієї України. Щоб діти тут виховувалися на християнських і патріотичних цінностях. І нехай у цьому допоможе Господь Бог».
На необхідності виховання дітей на духовних цінностях наголосив і парох села о. Микола Лужний. «Немає більшого обов’язку батька і матері як виховати свою дитину. Якщо ми не будемо виховувати дітей, у нас не буде нації. Виховувати дітей треба ще до дитсадка. Але і дитсадок іноді має замінити батька чи матір. Тут має формуватися дитина. Тут у її душу мають вкласти ту базу даних, на яку вона завжди зможе покластися. Тут у дитини мають виховувати любов. Найперше до Бога і до ближнього. Тут мають навчити цих найбільших істин. Маю надію, що таке духовне зерно буде засіватися у цьому закладі».
Як і годиться, гості завітали на сільське свято не з порожніми руками. З найщирішими побажаннями Г. Карп презентувала новому дитсадку два телевізори для ясельних груп, О. Сич – комп’ютер і кольоровий принтер, О. Савчук – мультимедійний проектор, а сільські голови – набори іграшок. Окрасою свята стали виступи сільських художніх колективів та майбутніх вихованців дитсадка, які співали пісні і декламували вірші.

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *